Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2021

13 sierpnia 2021

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła 18. edycję Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2021. By móc konkurować z produktami z całej Polski, konieczny jest udział w etapie regionalnym, którego koordynatorem jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez aplikację konkursową (https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/) do 5 września 2021 r.

O Certyfikaty POT mogą się ubiegać: wydarzenia cykliczne, pakiety usług turystycznych – imprezy turystyczne, obiekty, szlaki, miejsca – obszary.

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach:

1. Certyfikat POT (dedykowany produktom turystycznym istniejącym na rynku min. dwa lata),

2. Złoty Certyfikat POT (przyznawany nie wcześniej niż po upływie trzech lat od chwili otrzymania Certyfikatu POT),

3. Certyfikat Internautów (poprzedzony głosowaniem internetowym na portalu www.polska.travel),

4. Certyfikat Specjalny (dla produktu turystycznego, który posiada niezwykły potencjał, jest mało znany i istnieje na rynku nie dłużej niż dwa lata).

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to w środowisku turystyki nagroda wyjątkowa – stanowi rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością, ale także są nowatorskie i przyjazne turystom. Kapituła konkursu zwraca szczególną uwagę na dostępność produktu oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w jego rozwoju.

Przypominamy przyznane dotąd Certyfikaty z województwa kujawsko-pomorskiego – https://kujawsko-pomorskie.travel/pl/certyfikowane-produkty-turystyczne-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego

Zachęcamy podmioty ekonomii społecznej z naszego województwa, działające w branży turystycznej, do wzięcia udziału w tym konkursie. Posiadanie Certyfikatu na pewno przyczyni się do promocji usług oferowanych przez każdy podmiot.

 

REGULAMIN KONKURSU