„Kujawsko-Pomorska Teleopieka” nominowana do Europejskich Nagród Usług Społecznych 2023!

16 października 2023

Uprzejmie informujemy, że projekt „Kujawsko-Pomorska Teleopieka” został nominowany do Europejskich Nagród Usług Społecznych 2023.

Tematem edycji Europejskich Nagród Usług Społecznych w 2023 r. jest „Promowanie opieki skoncentrowanej na osobie”.
Zgodnie z tegorocznym hasłem nagrodami zostaną wyróżnione organizacje i osoby, które na nowo definiują swoje usługi, aby zapewnić opiekę skupioną wokół osoby, skoordynowaną pomiędzy służbami i profesjonalistami oraz umożliwiającą ludziom prowadzenie niezależnego życia i pełne włączenie do społeczności. Europejska Sieć Społeczna, organizator konkursu, pragnie uwidocznić skuteczne i/lub innowacyjne podejścia do świadczenia usług, zarządzania/rozwoju osób świadczących te usługi, zintegrowanych i skoordynowanych usług, badań i oceny oraz wykorzystania narzędzi cyfrowych i technologicznych w celu zapewnienia opieki skoncentrowanej na osobie w służby socjalne.

Zwycięzcy Europejskich Nagród Usług Społecznych 2023 zostaną ogłoszeni podczas corocznej ceremonii wręczenia Nagród Europejskich Usług Społecznych, która odbędzie się w Zagrzebiu (Chorwacja) w dniach 16–17 listopada, a jej gospodarzem będzie Rada Miasta Zagrzebia – Departament Ochrony Socjalnej i Osób Niepełnosprawnych.

Nagrody zostaną przyznane w 6 kategoriach:
1. Dostawa usługi
2. Wsparcie osób świadczących usługi
3. Praktyka współpracy
4. Badania i ewaluacja
5. Transformacja cyfrowa
6. Doskonałość w miastach

W tegorocznej edycji konkursu na najlepszą europejską inicjatywę dotyczącą rozwoju usług społecznych zgłoszono 119 wniosków z całej Europy! Spośród nich jury wybrało 43 najlepsze projekty spośród 6 kategorii, które zostaną poddane publicznemu głosowaniu. Cieszymy się, że wśród tych utalentowanych finalistów znalazły się tylko 2 projekty z Polski, w tym projekt Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu.

Projekt „Kujawsko-Pomorskiej Teleopieki” znalazł się w ścisłej czołówce nominowanych inicjatyw w kategorii „Transformacja cyfrowa”.

Już teraz można zagłosować w konkursie. Głosowanie trwa do południa 4 listopada br. Zachęcamy do oddania głosów na projekt:

https://essa-eu.org/vote2023/?utm_source=hs_email&utm_medium=email&utm_content=277951569&_hsenc=p2ANqtz-_PFvf9_1mvoaMa8N9kqoO_CMgzO8J0nbWP5XacXBTdCif6O3sZT3wi1DWEyfnqE-IhiifTyQn2OFx7hTOnxenvXjNFrQ

(Żeby głos został oddany należy zaznaczyć po 1 projekcie z każdej kategorii. Projekt Kujawsko – Pomorska Teleopieka widnieje w kategorii Digital Transformation, jako: Kujawsko-Pomorskie Telecare | Regional Centre for Social Policy in Torun, Poland.)

Pełna lista nominowanych inicjatyw:
https://essa-eu.org/categories-2023/?utm_source=hs_email&utm_medium=email&utm_content=277951569&_hsenc=p2ANqtz-_PFvf9_1mvoaMa8N9kqoO_CMgzO8J0nbWP5XacXBTdCif6O3sZT3wi1DWEyfnqE-IhiifTyQn2OFx7hTOnxenvXjNFrQ

Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu Europejskie Nagrody Usług Społecznych
https://essa-eu.org/