Nabór do Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne

25 czerwca 2021

Ruszyła 10. edycja Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia. W ramach Konkursu nagrodzone zostaną te podmioty, które z sukcesem łączą działalność ekonomiczną z zaangażowaniem na rzecz rozwiązywania ważnego problemu społecznego.

Poza standardową procedurą zgłoszenia, istnieje także możliwość nominowania podmiotów ekonomii społecznej. Dzięki temu instytucje z regionu, najlepiej znające podmioty ze swojego otoczenia, mogą je zarekomendować do udziału w tym jedynym ogólnopolskim Konkursie.

Organizator konkursu, czyli Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, na nominacje i zgłoszenia czeka do 11 lipca 2021. Następnie wszystkie aplikujące podmioty zostaną ocenione przez ekspertów społecznych i ekonomicznych. W około dziesięciu najwyżej ocenionych przedsiębiorstwach odbędą się wizyty studyjne, po których sformułowane zostaną rekomendacje dla Rady Konkursu. Rada wybierze laureatów trzech nagród: Nagrody Głównej (15 000 złotych), Nagrody Pomysł na Rozwój (10 000 złotych) i Nagrody Odkrycie Roku (5 000 złotych). O przyznaniu Nagrody Publiczności (5000 złotych) zadecyduje otwarte dla wszystkich głosowanie internetowe.

Tegoroczną edycję Konkurs zakończy uroczysta Gala, która odbędzie się 4 listopada 2021 roku.

Więcej informacji odnośnie Konkursu, jego regulamin oraz link do formularza zgłoszeniowego można znaleźć na stronie: www.konkurs-es.pl. W razie pytań, można się kontaktować na maila: krzysztof.alcer@fise.org.pl, telefon: 574 17 90 81.