Aktualności Ośrodek rehabilitacyjny z pasją…

Ośrodek rehabilitacyjny z pasją…

22 stycznia 2019

Dziś przedstawimy Państwu kilka informacji o przedsiębiorstwie społecznym, które otrzymało wsparcie finansowe w ramach naszego projektu.

 

OLIVIO Sp. z o.o. non profit to Ośrodek Rehabilitacyjny OLIVIO oferujący usługi rehabilitacyjne, złożone z profesjonalnych zabiegów i terapii, wyróżniające się wysoką jakością i skutecznością. Oferta składająca się z kompleksowych i specjalistycznych zajęć skierowana jest do dzieci w każdym wieku, a także osób dorosłych, którzy chętnie korzystają z programu rehabilitacyjnego wspomagającego m.in. rekonwalescencję po różnego rodzaju kontuzjach, urazach, operacjach.

 

Od września 2018 roku OLIVIO Sp. z o.o. non profit realizuje terapie dla dzieci również w ramach NFZ. Posiada w pełni wyposażone 2 sale rehabilitacyjne oraz pracownie logopedyczną i plastyczną, w których do terapii są wykorzystywane sprzęty zakupione w ramach ww. dofinansowania. Terapie jakie oferuje OLIVIO Sp. zo.o. to fizjoterapia, terapia metodą NDTBobath, masaże, terapia ręki, terapia zajęciowa, terapia logopedyczna, neurologopedyczna, psychologiczna. Ciekawą propozycją ośrodka jest utworzona kuchnia terapeutyczna, gdzie są realizowane zajęcia kulinarne dla dzieci z zaburzeniami, na których edukuje się samodzielności, precyzji, koncentracji i pracy zespołowej.

 

 

Ponadto organizowane są również cyklicznie warsztaty krawieckie dla dzieci i dorosłych. Warsztaty uczą dzieci kreatywności, koncentracji są doskonałą alternatywą dla terapii ręki. Zimą i latem, w czasie ferii i wakacji organizowane są półkolonie, w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami, co wyróżnia ośrodek na tle innych placówek, organizujących półkolonie we Włocławku. OLIVIO Sp. z o.o. non profit prowadzi szeregi wachlarz zajęć plastycznych, gier i zabaw, doświadczeń i warsztatów „Zrób to sam”.

 

W ramach dofinansowania OLIVIO Sp. z o.o. non profit stworzyło miejsce pracy dla m.in. specjalistów z zakresu pedagogiki, żywienia czy administracji, dzięki czemu sprawnie realizowane są zadania ośrodka.

 

OLIVIO Sp. z o.o. non profit na co dzień współpracuje z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami z zakresu medycyny, rehabilitacji, neurologopedii i psychologii, co umożliwia tworzenie miejsca przyjaznego zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych pacjentów.

 

Dane kontaktowe: Włocławek, ul. Hutnicza 35, tel: 575 221 116, mail: kontakt@olivio.com.pl, strona internetowa: www.olivio.com.pl